Menu Zamknij

Zakład przemysłowy w Strzelinie

Dnia 31.08.2018 w piątek jednostka Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzięła udział w manewrach pod kryptonimem „Cukrownia” na terenie cukrowni w Strzelinie.

Scenariusz zakładał, że czwórka osadzonych z Zakładu Karnego w Strzelinie pracuje dla w cukrowni. Skazani spróbowali uciczki z terenu cukrowni skradzionym autem. Podczas ucieczki podpalają magazyn oraz biura zakładu przemysłowego. W trakcie podkładania ognia jeden z przestępców doznaje oparzeń a pozostali trzej próbują wyjechać skradzionym samochodem przez główną bramę cukrowni. Ochroniarz, który nie dopuszcza do ucieczki, zostaje poszkodowany. Udaje mu się jednak dodzwonić na numer 112 i opisać sytuację. Więźniowie zawracają, aby podjąć próbę ucieczki przez drugą z bram. Na drodze stają im pracownicy zakładu. Dochodzi do szarpaniny, w której zostaje poszkodowanych kilka osób. Przestępcy wbiegają do budynku laboratorium, w którym się barykadują i biorą zakładników.

Operator numeru 112 powiadamia odpowiednie służby. Straż pożarna otrzymuje również zgłoszenia o pożarze od osób postronnych i pracowników zakładu. Na miejscu jako pierwsi zjawili się funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Strzelinie, którzy udzielają pomocy poszkodowanym i wzywają na miejsce posiłki. Dokonują również zatrzymania jednego ze skazanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *