Menu Zamknij

O nas

Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest organizacją skupiającą ludzi, którym bezpieczeństwo ruchu drogowego nie jest obojętne. Powstało aby propagować ideę społecznego ruchu ratownictwa drogowego! Działamy na podstawie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Naszym obszarem działalności jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, realizowane na dwóch płaszczyznach:

  • prewencyjnej, polegającej na prowadzeniu kampanii edukacyjnych na temat zagrożeń w ruchu drogowym, promowaniu zasad bezpiecznego ruchu drogowego, przeprowadzania szkoleń z zachowania się na drodze oraz w sytuacjach zagrożenia, przeciwdziałanie tym zagrożeniom poprzez patrolowanie dróg i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości odpowiednim służbom;
  • operacyjno – ratunkowej, polegającej na bezpośrednim ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego przez wyszkolonych przez nas i działających w strukturach DOPR ratowników drogowych.

Wśród członków DOPR są ludzie, którzy zawodowo zajmują się ruchem drogowym: kierowcy, motorniczowie, maszyniści a także ludzie, którzy na co dzień kształtują politykę bezpieczeństwa na drogach: instruktorzy, policjanci, inspektorzy, ratownicy. Są to osoby, którym bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz pasażerów transportu publicznego jest bardzo bliskie, którzy aktywnie włączają się w poprawę tego bezpieczeństwa.

A może chcesz do nas dołączyć ?
Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kontaktu.